Novinky

05.09.2020 Vzdělávání pro vedoucí

Již třetí víkend nás školí lektorky z Prázdninové školy Lipnice. Tentokrát na téma: "Tvorba kurzu a dramaturgie v zážitkové pedagogice" 5. a 6.9.2020

04.09.2020 Bouráme tábor

Až naprší, tak snad potom i uschne... sundat stanové celty a tahat podsady pojeď, kdo můžeš!

01.09.2020 PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KROUŽKŮ

On-line přihlašování startujeme od 2.9. ve 14h! Vyberte si svůj vysněný kroužek a v pravém dolním rohu příslušné stránky klikejte na odkaz CHCI SE PŘIHLÁSIT... to se tam právě objeví až v ten čas "Č"

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE Polná, okres Jihlava - netkatalog.czDomy dětí,  mládeže - netkatalog.cz

Vídeň ART za uměním

30.05.2019

Jeli jsme přes Znojmo a vláčkem. Večer jsme se ubytovali v hotelu Meininger nedaleko hlavního nádraží a vyrazili po pamětihodnostech starého města... Ráno následoval přesun do MuseumsQartier a hlavního cíle MUMOK - Muzea Současného Umění, kde jsme zvládli ve třech hodinách všech pět výstav.  

Klucí prosím vyplňte mi dotazník na následujícím odkazu: https://www-1.survio.com/survey/d/T9A4W6C2A9V5U1B0W

Jak to bylo? Cesta: Vyjeli jsme z Polné do Jihlavy, začínalo pršet, přestupování na PSOTU, free wifi. Už tam budem? Znojmo vlakáč, nakupujem poslední zásoby za český money. A přípitek na ZDAR naší cesty do Vídně ve vlaku QBB. Odehnání slečny hlasitým řevem! Diskuze o Černobylu. Příští rok pojedeme možná do Pripjať. Projíždíme s úžasem Vídeň kolem Prateru - jdeme na pouť? Na to nemáme! - až jsme málem zapomněli vystoupit. Trochu bloudíme do hotelu MEININGER HptBhf (doporučujeme!). Po ubytování se šlo do mekáče a na noční procházku městem: "Já jsem si tam zapomněl boty!" praví Lukáš při východu z hotelu. Po přesunu metrem jsme se ocitli jako teleportem ve středu Vídně - blízko svatého Štěpána. Do kostela jsme se nabáli vstoupit a prozkoumat ho až po špici věže. (Kdo je Jan Jílek z Olomouce?) Obdivovali jsme kameny ve vzduchu a potom symbolickou proměnu koňského spřežení v taxíky (Evoluce). Opera, Gustav Mahler, bloudíme přes Vídeň až ke Karlskirche... kolem university až ke zlaté kouli Vídeňské secese. Tam nám pomohli turisti a poslali nás na metro do postele.
Šli jsme spát na *.,O a budík nám Sam Moržol naschvál omylem nastavil na 5.40 a pak už jsme museli sledovat videjka až do snídání v mekáči. Ale prvně jsme se i prošli! Kolem deváté jsme v klidu vyrazili pěšky do centra s úmyslem že půjdem na koloběžky, což se nám jen tak nepovedlo. (Hlavně jsme si asi hodinu instalovali mraky aplikací a zkoušeli vylomit z příbuzných čísla kreditek)... Dojeli jsme do Museums Quartier - a překvapilo nás minigolfové hřiště, následně jsme prozkoumávali všech pět výstav v 8mi patrech MUMOKU (Muzeum Modernen Kunst) cíl výletu splněn! Hráli jsme si skvěle s výtahama. Začali jsme v 4, KINO v -3 výstava VERTIGO op-artu 2, skončili v 0, zalíbilo se nám "dekorativní" videoperformance, které si Lukáš i vyfotil! Nenaučili jsme se na nic nesahat a nechodit příliš blízko exponátů. "Prohlíželi jsme všechno vážně důkladně a přemejšleli jsme, co to jako může bejt!" Po malé přestávce na schodech a hradu z růžových hovadin (plast fialový nábytek) nacházíme na MarieTerezien Platz konečně funkční koloběžku !!!??! Koně hrajou na harmoniku, saxofonista Kalinku. Střídáme se na koloběžce (ilegálně!) až k Belvederu. Tam nás vykázali, že se tam na vehiklu nesmí! Kolem Belveder21 na vlakáč jsme museli pěcho. Odjezd za 15minut z 9nástupištěB! Tudy kluci... a jsme všichni ve frontě v samošce. "Roman zatím nastoupit do vlaku na letiště a musel vyskočit za jízdy okýnkem a pak se ještě vracel pro mobil,  a s vrtulníkem nám potom přistál v Brně na autobusu, kde jsme zrovna čůrali na pepíka a bez. Byl to jediný šnek na planetě Zemi, který vydržel Růžičkův proud. Pak jsme si zavřeli poklopy a když jsme nastupovali do busu na Jihlavu, byly tam jen samé ženy! Aneb genderová nerovnost. Tvorba tohoto textu probíhá za neobjasněných okolností - smrad ponožek, vydejchanej vzduch, drncající courák ...

Naši partneři