Novinky

17.02.2020 Výcvik kurzem i zážirkem

Nově se naši zaměstnanci i dobrovolníci ze Spolku KUŠ školí v metodě zážitkové pedagogiky. Celé jaro se 5 víkendových kurzů setkáváme a vštěpujeme nové poznatky pod vedením lektorky Michaely Ševčíkové a Petry Drahanské z Prázdninové školy Lipnice. Je to tedy nášup! Díky MŠMT a spojeným silám z projektu "Zvyšování neformálního vzdělávání na Vysočině", který je spolufinancován Evropskou unií.

23.09.2019 Schůzka pro všechny vedoucí kroužků

Pozor! změna termínu!!! pondělí 23. v září od 17h - poslední okamžik před zahájením činnosti střediska v novém školním roce přijďte všichni externí spolupracovníci a naši milí dobrovolníci! Bez Vás by to nešlo! Novinky, aktuality, změny? Velké školení BOZP... Co plánujeme, co pro Vás chystáme? Jak to bude letos? Zahajovací schůzka... a hurá kroužky můžou začít!

20.09.2019 členská schůze Spolku KUŠ

Zveme všechny zájemce o rozvoj volnočasových a vzdělávacích aktivit na Rohozné k společnému hodnocení letních táborů. Pustíme si fotky a sdílíme inspirativní programové nápady. Např. Pecha kucha - každý běh 20 snímků a 20s na jeden. Plán akcí na školní rok 2019/20 a možná i další výhledová náplň budoucího centra "Na Kuši" … od 18h přijď, každý kdož máš k činnosti spolku co říct!

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE Polná, okres Jihlava - netkatalog.czDomy dětí,  mládeže - netkatalog.cz

Jak to bylo s „příměšťákem“

16.03.2020

Loučení to bylo neradostné a neobešlo se bez slziček. Však se sešla skvělá parta dětí a bylo také na co se těšit.


Přišli jsme o bazén ve Žďáru a také o čtvrteční den plný her s manželi Cetlovými, kteří distriubují deskovky po celé ČR, no a nocování ve Věžnické škole by také nebylo k zahození. Ale ty dva dny, které jsme stihli využít byly také fajn. Dověděli jsme se něco o židovských památkách v Polné, podívali se do Rabínského domu a synagogy, vyslechli povídání pana Vomely a paní Wagnerové a navštívilii židovský hřbitov. Poznali jsme také, kde je „Kleštěr“ a co to vlastně bývalo… V úterý byl den plný sportu. Ten pro nás připravili bráchové Bártovi a dobře jsme se zapotili.

No a pak už jen příkaz – končíme… a tak jsme dostali čokoládu a smajlíka na tričko… a šlo se domů. Ale co, nic přece nekončí a vše se dá dohnat! A tak se budeme těšit, že na nás ty ztracené dny někde počkají. 


Hezké dny dětem i jejich blízkým přejí „tempáci“.
A fotky z těch dvou dnů naleznete v galerii táborů:

http://www.svctempo.cz/fotogalerie-tabory/189-kazdy-den-je-to-jinak-ii
 


 

Naši partneři