Novinky

17.02.2020 Výcvik kurzem i zážirkem

Nově se naši zaměstnanci i dobrovolníci ze Spolku KUŠ školí v metodě zážitkové pedagogiky. Celé jaro se 5 víkendových kurzů setkáváme a vštěpujeme nové poznatky pod vedením lektorky Michaely Ševčíkové a Petry Drahanské z Prázdninové školy Lipnice. Je to tedy nášup! Díky MŠMT a spojeným silám z projektu "Zvyšování neformálního vzdělávání na Vysočině", který je spolufinancován Evropskou unií.

23.09.2019 Schůzka pro všechny vedoucí kroužků

Pozor! změna termínu!!! pondělí 23. v září od 17h - poslední okamžik před zahájením činnosti střediska v novém školním roce přijďte všichni externí spolupracovníci a naši milí dobrovolníci! Bez Vás by to nešlo! Novinky, aktuality, změny? Velké školení BOZP... Co plánujeme, co pro Vás chystáme? Jak to bude letos? Zahajovací schůzka... a hurá kroužky můžou začít!

20.09.2019 členská schůze Spolku KUŠ

Zveme všechny zájemce o rozvoj volnočasových a vzdělávacích aktivit na Rohozné k společnému hodnocení letních táborů. Pustíme si fotky a sdílíme inspirativní programové nápady. Např. Pecha kucha - každý běh 20 snímků a 20s na jeden. Plán akcí na školní rok 2019/20 a možná i další výhledová náplň budoucího centra "Na Kuši" … od 18h přijď, každý kdož máš k činnosti spolku co říct!

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE Polná, okres Jihlava - netkatalog.czDomy dětí,  mládeže - netkatalog.cz

Nejvzdálenější podzim

01.11.2019

Možná je to historicky nejvzdálenější destinace táborové akce, kterou jsme kdy podnikli… Přilákalo nás zázemí pohostinné vesničky Hostětín a nabídka ekocentra Veronica. Dvacet účastníků jelo na prázdniny vlakem s mnohými přestupy a výlukovými autobusy, ale stálo to za to. Prošli jsme kouzelnou krajinu pověstí po trase „Naokolo Hostětína“, hráli divadlo na Kočičím hrádku, váleli se v gordickém uzlu u Stromu rodiny nad Pitínem a uměním na nás dýchly „Sochy v krajině“. Další dny jsme pátrali pod bukovým listím po tématech na příští letní tábor a natáčeli o nich video, věštili budoucnost u sýrů a limonády z Kopanic s bohyněmi a dřevařem z Žitkové (16km v nohách) a po mnohých tvořivých a sebepoznávacích hrách jsme ve vzdělávacím programu EcoGame prozkoumali také místní přírodě šetrné projekty: pasivní dům centra, obecní výtopnu, kořenovou čističku OV a nakonec jsme obdivovali nejen inspirativní přírodní zahradu, ale taky místní tradiční roubenou sušírnu ovoce a legendární moštárnu. Krásné loučení s podzimem. Inu, tahle vesnička má návštěvníkům co nabídnout!

 

fotogalerie: http://www.svctempo.cz/fotogalerie-tabory/175-podzimak-v-bilych-karpatech 
a na: http://rohozna.net/2019/10/25/podzimak-v-bilych-karpatech/

 

MgA. Matěj Kolář
pedagog volného času
 

Naši partneři