Novinky

23.09.2019 Schůzka pro všechny vedoucí kroužků

Pozor! změna termínu!!! pondělí 23. v září od 17h - poslední okamžik před zahájením činnosti střediska v novém školním roce přijďte všichni externí spolupracovníci a naši milí dobrovolníci! Bez Vás by to nešlo! Novinky, aktuality, změny? Velké školení BOZP... Co plánujeme, co pro Vás chystáme? Jak to bude letos? Zahajovací schůzka... a hurá kroužky můžou začít!

20.09.2019 členská schůze Spolku KUŠ

Zveme všechny zájemce o rozvoj volnočasových a vzdělávacích aktivit na Rohozné k společnému hodnocení letních táborů. Pustíme si fotky a sdílíme inspirativní programové nápady. Např. Pecha kucha - každý běh 20 snímků a 20s na jeden. Plán akcí na školní rok 2019/20 a možná i další výhledová náplň budoucího centra "Na Kuši" … od 18h přijď, každý kdož máš k činnosti spolku co říct!

02.09.2019 Přihlašování do kroužků

Dnes otevíráme on-line přihlašování! Elektronicky od 2. 9. 2019 přes Klientské centrum SVČ TEMPO, osobně na recepci v TEMPU v týdnech 9. – 27. 9. 2019 v pracovní dny od 14:00 do 17:00 Výše úplaty za zájmové vzdělávání je uváděna na celý školní rok 2019/2020. Úplatu je možné uhradit v pololetních splátkách. Podrobnosti na www stránkách SVČ TEMPO. Zahájení činnosti kroužků v týdnu od 30. 9. 2019, přesný údaj je uvedený na přihlášce. Dřívější zahájení kroužků je uvedeno v nabídce. Zájmový útvar bude otevřen pouze při dostatečném počtu přihlášených.

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE Polná, okres Jihlava - netkatalog.czDomy dětí,  mládeže - netkatalog.cz

Nejvzdálenější podzim

01.11.2019

Možná je to historicky nejvzdálenější destinace táborové akce, kterou jsme kdy podnikli… Přilákalo nás zázemí pohostinné vesničky Hostětín a nabídka ekocentra Veronica. Dvacet účastníků jelo na prázdniny vlakem s mnohými přestupy a výlukovými autobusy, ale stálo to za to. Prošli jsme kouzelnou krajinu pověstí po trase „Naokolo Hostětína“, hráli divadlo na Kočičím hrádku, váleli se v gordickém uzlu u Stromu rodiny nad Pitínem a uměním na nás dýchly „Sochy v krajině“. Další dny jsme pátrali pod bukovým listím po tématech na příští letní tábor a natáčeli o nich video, věštili budoucnost u sýrů a limonády z Kopanic s bohyněmi a dřevařem z Žitkové (16km v nohách) a po mnohých tvořivých a sebepoznávacích hrách jsme ve vzdělávacím programu EcoGame prozkoumali také místní přírodě šetrné projekty: pasivní dům centra, obecní výtopnu, kořenovou čističku OV a nakonec jsme obdivovali nejen inspirativní přírodní zahradu, ale taky místní tradiční roubenou sušírnu ovoce a legendární moštárnu. Krásné loučení s podzimem. Inu, tahle vesnička má návštěvníkům co nabídnout!

 

fotogalerie: http://www.svctempo.cz/fotogalerie-tabory/175-podzimak-v-bilych-karpatech 
a na: http://rohozna.net/2019/10/25/podzimak-v-bilych-karpatech/

 

MgA. Matěj Kolář
pedagog volného času
 

Naši partneři