Novinky

15.03.2019 Sraz spolku KUŠ

V pátek od 17.30h se chystá v kuchyňce TEMPA setkání všech Rohozňáckých aktivistů. Máme do diskuze nové 3 návrhy rekonstrukce naší táborové základny a budeme rozhodovat kudy dál. Pokud Vás Rohozná zajímá, jste zvání, přijďte, i když nejste členy Spolku KUŠ!

07.10.2018 Drakiáda v náhradním termínu

Pro nedostatak větru jsme nuceni přeložit drakiádu na náhradní termín 14.10.2018. Těšíme se na setkání příští neděli. SVČ TEMPO.

13.09.2018 PODĚKOVÁNÍ ZA TÁBORY

Tak jako každoročně, i letos děkujeme všem, kteří se zasloužili o bezvadný průběh všech táborů a to jak pobytových na Rohozné, tak příměstských v areálu SVČ TEMPA. Skupina dospěláků, která se v létě věnuje dětem, se stále rozrůstá – vždyť letos na Rohozné proběhlo pět táborových běhů a přibyly příměstské tábory, bylo jich celkem sedm, z toho jeden dokonce ve Věžnicích. K našemu poděkování letos přidáváme i blahopřání a to našim nejstarším kuchařkám ze 4. běhu. Rovnou sedmdesátku tam oslavily Marie Coufalová a Marie Šorfová. Tahle sehraná dvojka dokáže každoročně uvařit pro 80 strávníků! Je vidět, že věk nezná hranice a nejdůležitější je chuť do práce a veselá mysl. Naše poděkování patří rovněž velké řadě sponzorů, mezi něž patří třeba Seneco, Sítotisk Sedmík, lékárna p. Hladíka a další, kteří přispívají na vylepšení úrovně našich táborů. Všem vám, výše zmiňovaným ještě jednou moc děkujeme a přejeme krásný, pohodový zbytek roku a těšíme se na další spolupráci.

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE Polná, okres Jihlava - netkatalog.czDomy dětí,  mládeže - netkatalog.cz

Tempo - křest vodou při Svátečním odpoledni na rynku

11.06.2018

Po šedesáti letech poctivé práce se poleňáci rozloučili s vysloužilým Domem dětí a mládeže a poslali ho na zasloužený odpočinek. Za bouření a prudkého lijáku se zrodilo Středisko volného času s příznačným názvem " Tempo". "Počasí se vzbouřilo, ale pevně věříme, že tenhle déšť nám prší štěstí", zhodnotil situaci ředitel nyní už bývalého domu dětí a mládeže Tomáš Klíma.

Husovo náměstí v Polné se v neděli 10. června zaplnilo dobrou tisícovkou svých obyvatel, aby společně oslavili významná výročí hned tří důležitých uskupení - hasičů, ochotnického divadelního spolku Jiří z Poděbrad a již výše jmenovaného Domu dětí a mládeže.

Program začal rekonstrukcí velkého požáru v Polné z roku 1863, která proběhla za dramatického větrna a ocelově šedé oblohy, jež věstila nevyhnutelnou bouřku. A ta skutečně dorazila spolu se silným deštěm, který rázem téměř rozmetal připravený program.

„Zpočátku to vypadalo beznadějně, ale nakonec se počasí trochu umoudřilo a tak mohl začít s malým zpožděním plánovaný program“, hodnotil situaci dále ředitel |Tomáš Klíma.

Judisté, aikidisté a kluci z Parkouru sice nevystoupili, protože jim v tom zabránily promáčené tatami, ale dívky z tanečních kroužků se předvedly v plné parádě. Exelentní mažoretky spolu s nejmladšími dětmi z Lidových tanečků a dívkami z Aerobiku společně zazářily před prořídlými řadami promoklých návštěvníků. V prostoru pošty pak našli útočiště desítky diváků, aby se podívali na pohádku mladých loutkářů " O Koblížkovi", kterou děti odehrály celkem třikrát. Na sklonku odpoledne se počasí umoudřilo a tak se rozběhl i další program. V provozu byla lezecká stěna, rukodělné dílničky, k mání byly také balónky a trička s novým logem „TEMPO“ nebo výrobky dětí z keramiky. O výstavbu co nejvyšší věže z beden od piva se pokusilo několik borců, zvítězil  ten, který jich dokázal navršit celkem 19. Aby dosáhl takové výšky, si už žádalo jištění s pomocí malého jeřábu :-).

V závěru odpoledne došlo konečně ke všemi očekávanému slosování Velké pátrací hry, do níž se mohly zapojit všechny děti již od února. Ve hře byly dvě desítky cen, z nichž asi nejlukrativnější byly koloběžky, stan, tablet, či mobil.

"Škoda, že nám počasí nepřálo, protože s přispěním slunečních paprsků by to byla velkolepá záležitost", dodal Tomáš Klíma na závěr.

Pro ty, kteří mají rádi fotografie, je v tělocvičně nyní už Střediska volného času Tempo, uspořádána obsáhlá výstava, která vystihuje minulost i současnost této instituce. Potrvá do čtvrtka tohoto týdne a je přístupná vždy od 8 do 17 hodin.

Více fotek z akce najdete v naší galerii.
                                                                                                  Vlasta Kruntorádová
 

Naši partneři